Polisa Podatkowa

Polisa Podatkowa

Polisa Podatkowa

Czym jest ochrona w ramach tej polisy ?

Co ona daje przedsiębiorstwu, Spółce, czy osobie prowadzącej własną działalność gospodarczą czyli zwykłemu Kowalskiemu, który prowadzi nawet niewielką firmę ?

Z takimi pytaniami spotykam się często. Czy to jest mi naprawdę potrzebne?

Dostrzegamy potrzebę posiadania takiej polisy, gdy najczęściej jest za późno, czyli w momencie gdy mamy już kontrolę skarbową czy kontrolę z ZUS.

Jak w każdej dziedzinie, też i w dziedzinie podatków( PIT, CIT VAT …) potrzebna jest specjalistyczna wiedza. Wiedzą o tym wszyscy podatnicy, którzy mieli już styczność z kontrolą podatkową czy też sporem z tym związanym. Wtedy poszukujemy specjalistów w dziedzinie, w temacie naszego sporu.

Polska jest krajem w którym zawiłość prawa podatkowego jest na dość wysokim poziomie. Istniejące interpretacje, objaśnienia… itd. o tym możemy przeczytać w wielu materiałach. Wie o tym każdy księgowy, wie o tym każda osoba która prowadzi firmę, każdy dział księgowy.

Od 2017 roku istnienie instytucja  objaśnień podatkowych. Jej celem ma być wyjaśnienie wątpliwości podatników związanych ze stosowaniem przepisów prawa podatkowego.ale czasem są wytycznymi.

Nowy Ład wprowadził wiele nowych regulacji, wiele niespójności, interpretacji.

Znów, zamiast prostoty, skomplikowanie.

Co więc zrobić by w razie takiej kontroli, mieć obok siebie partnera biznesowego, który dobrze zna owe zawiłości?

Odpowiedź wydaje się prosta- podpisać umowę z odpowiednią instytucją.

Tak, to może być wyjście. Ale co zrobić, jak okaże się, że w czasie tej kontroli, nie wystarczy pomoc specjalisty i sprawa będzie się toczyć przed sądami ?

Jakie to mogą być koszty ? Jak długo taka sprawa będzie angażowała pracowników, zarząd, prawników?  Jak zabezpieczyć firmę, by koszt wyjaśnień sporu, który może się toczyć latami, nie spowodował kłopotów finansowych firmy?

I tutaj pomocą jest Polisa Podatkowa. W jej zakresie jest

-pomoc prawna, i wsparcie

– pokrycie kosztów prowadzenia sporu podatkowego na wszystkich przewidzianych prawem instancjach (urząd skarbowy, urząd kontroli skarbowej, izba skarbowa, WSA, NSA) oraz sporu z ZUS (także w postępowaniu sądowym)

W zakresie tez polisy mamy:

-ochronę 3 sporów podatkowych w okresie roku polisowego, z możliwością rozszerzenia o spory z ZUS ( opcjonalnie).

– nielimitowaną sumę ubezpieczenia jeżeli chodzi o pokrycie kosztów sporu

– ochrona wszystkich nieprzedawnionych obowiązków podatkowych firmy (VAT, podatek dochodowy, podatek od nieruchomości, itp).

– egzekucja należności podatkowych i opcjonalnie należności ZUS

Nieznajomość prawa nie zwalnia nas z odpowiedzialności. O tym wszyscy wiemy, ale posiadanie Polisy Podatkowej daje nam spokojny sen i pewność, że naszą sprawą zajmą się specjaliści.

Szczegóły polisy, cena jest oczywiście zależna od kilku czynników, i można to ustalić dopiero po analizie konkretnej Firmy.

Zapraszam do kontaktu, wyjaśnię szczegóły, odpowiem na pytania.

Uzupełnieniem tej polisy jest Polisa Skarbowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *